رمز خود را فراموش کرده اید ؟

چه افزونه هایی تحریم شده اند؟

 

افزونه کلودفلر Cloudflare

افزونه کلودفلر نیز به دلیل تحریم برخی از قابلیت‌ها برای کشور ایران نمیتواند کانکشن را با شبکه CDN برقرار کرده و باعث کندتر شدن سایت شود. از طرفی دیگر هدف از انتقال سایت به ایران بخاطر افزایش سرعت دسترسی به سایت‌ها بوده است که عمده کاربران در داخل کشور هستند، بنابراین استفاده از کلودفلر در این حالت معنایی نداشته و صرفا ابزاری که برای کاهش پهنای باند و موارد امنیتی ارائه میدهد به درد ما خواهد خورد، اما از نظر افزایش سرعت همچنان نسبت به هاست ایران سرعت کمتری خواهد داشت. بهترین جایگزین برای این کار این است که از سرویس‌های داخلی مثل ابرآروان برای CDN وردپرس استفاده کنید.

افزونه WP-Rocket

این افزونه نیز برای کش سایت و فشرده سازی کاربرد دارد که در هاست ایران تحریم شده است. اما با تست‌هایی که انجام گرفته با حذف افزونه و نصب مجدد میتوان بدون مشکل از ان استفاده کرد. بنابراین اگر از افزونه موشک وردپرس استفاده میکنید آن را حذف کرده و سپس به کمک آموزش افزونه wp rocket تنظیمات ان را مجددا روی هاست ایران انجام دهید. بعد از اینکه تنظیمات به صورت کامل در هاست ایران انجام گرفت مشکل حل شده و مانند هاست اروپا می توانید از آن استفاده کنید.

افزونه جت پک Jetpack

یکی دیگر از این افزونه‌ها، افزونه رسمی خود وردپرس یعنی Jetpack است که ابزار مفیدی فراوانی را در اختیار سایت‌های وردپرسی قرار می‌دهد. در صورتی که از جت پک در وردپرس استفاده می‌کنید، بهتر است موقتا آن را غیرفعال کنید.

از دست دادن قابلیت آپدیت مستقیم قالب‌های انواتو

در صورتی که از قالب‌های خارجی استفاده می‌کنید و شخصا اقدام به خرید قالب از مجموعه سایت‌های انواتو(تم فارست) کرده‌اید تنها مشکلی که در این حالت خواهید داشت این است که در صورت انتشار نسخه جدید قالب امکان آپدیت به صورت مستقیم را از دست خواهید داد. در این حالت باید به صورت دستی و با دانلود و جایگزین کردن فایل‌های جدید قالب را آپدیت کنید. هرچند در بیشتر قالب‌ها به دلیل عدم ترجمه برای زبان فارسی و RTL نبودن از این روش استفاده می‌کردید. اما اگر از قالب های فارسی شده توسط خود سازنده مانند قالب جنه استفاده می‌کنید، باید بدانید که امکان آپدیت خودکار قالب از طریق پیشخوان وردپرس از دست خواهد رفت و باید به صورت دستی(دریافت نسخه جدید قالب از تم فارست و آپلود در مسیر پوشه قالب هاست) آن را آپدیت کنید.

افزونه سئو وردپرس Yoast

بیشترین گزارش مربوط به افزونه سئو وردپرس بوده است که صرفا در آپدیت افزونه کاربران دچار مشکل شده بودند. بنابراین در استفاده از این افزونه مشکلی وجود ندارد و همچنان می‌توانید از این افزونه استفاده کنید. این افزونه یک افزونه مهم و ضروری در وردپرس هست که عمده سایت‌ها از این افزونه برای بهینه سازی سایت استفاده می‌کنند.

بنابراین اگر در هنگام آپدیت افزونه دچار مشکل شدید کافی است که افزونه را از مخزن وردپرس دانلود کرده و به کمک راهنمایآپدیت افزونه در وردپرس به صورت دستی و از طریق هاست افزونه را آپدیت کنید.

افزونه wordfence

این افزونه هم یک افزونه امنیتی وردپرس است که در آموزش افزونه wordfence به راهنمای کامل ان پرداخته‌ایم. بنابراین اگر از این افزونه استفاده می‌کنید و در هاست ایران با مشکل مواجه شده‌اید کافی است موقتا افزونه را غیرفعال کنید تا پس از راه اندازی سرویس آنتی تحریم مجددا افزونه را فعال کرده و از آن استفاده کنید.

افزونه onesignal

سایت onesignal مدتی پیش کشور ایران را تحریم کرد و امکان استفاده از آن برای کاربران ایرانی غیرفعال شد. هرچند برخی کاربران سعی می‌کنند باز هم از آن استفاده کنند، اما به دلیل اینکه امکان افزودن کاربر جدید وجود نداشته و صرفا میتوانید به کاربران قبلی اعلان ارسال کنید، آن هم در شرایطی که ممکن است به بیشتر کاربران اعلان ارسال نشود، بهتر است افزونه را غیرفعال کرده و از سایت‌های جایگزین مانند Foxpush برای ارسال اعلان در وردپرس یا سرویس‌های ایرانی استفاده کنید.

افزونه‌های مرتبط با Google Analytics

آمارگیر گوگل چند سالی است که برای کاربران ایرانی در دسترس نیست. اما به کمک افزونه‌های وردپرس میتوان اتصال آمارگیر گوگل به وردپرس را فراهم کرده و آمار سایت را بدون نیاز به ابزار تغییر دهنده ip در پیشخوان وردپرس مشاهده کرد. اما بعد از انتقال به هاست ایران این ابزار به دلیل شناسایی هاست ایران از کار خواهند افتاد و افزونه‌های آمارگیر Google Analytics نیز از کار افتاده یا باعث ایجاد اختلال در سایت خواهند شد. بنابراین بهتر است موقتا افزونه را غیرفعال کرده و به کمک vpn به صورت مستقیم آمار سایت را از Google Analytics مشاهده کنید.

بالا