رمز خود را فراموش کرده اید ؟

در مقاله قبلی قسمت اول راهنمای استفاده از وردپرس را در سال 201 بررسی کرده ایم و در این مقاله ادامه مراحل طراحی سایت با وردپرس را بررسی میکنیم:

۴. قالب خود را انتخاب کنید

شما می‌توانید سایت خود را با استفاده از قالب ها و الگوهای وردپرس، که حاوی تعداد زیادی از چیدمان،  فرمت، رنگ‌ها، فونت ها و دیگر گزینه‌های بصری هستند، سفارشی کنید. وردپرس به طور خودکار به شما یک قالب پیش‌فرض می‌دهد که نسبتا ساده است. البته، شما می‌توانید آن را نگه دارید … اما ممکن است بازدیدکنندگان سایت شما تحت‌تاثیر قرار نگیرند. 20 تا قالب های برتر سال 2019 را برای شما بررسی کرده ایم تا کار شما راحت شود.اگر از بین قالب های معرفی شده قالبی پیدا نکردید که باب میل شما باشد، می‌توانید یک وب سایت سفارشی با استفاده از ابزاری مانند Elementor  بسازید.برای انتخاب یک قالب به داشبورد وردپرس مراجعه کنید. روی "نمایش" و سپس "پوسته ها" کلیک کنید. پس بررسی پوسته های موجود در وردپرس میتوانید یکی را انتخاب کنید یا از قسمت "افزودن پوسته تازه"  قالب مورد نظرتان را اپلود و آن را نصب کنید.. هر قالب تنظیمات متفاوتی برای سفارشی سازی دارد، پس حتما آموزش های قالب را ببینید.

5- اضافه کردن پست و برگه به سایت

زمانی که شما محتوای وب سایت خود را اضافه می‌کنید، به شکل پست‌ها و برگه  نمایش داده می‌شود.پست (یا "صفحات پویا")معمولا برای بلاگ ها و نمونه کار مورد استفاده قرار می‌گیرند، زیرا آن‌ها به طور خودکار (طبق تاریخ انتشار) در بالا سایت شما قرار می‌دهند. برگه ها ثابت هستند یعنی محتوای اضافه‌شده همیشه در همان مکان باقی می‌ماند.باید انتخاب کنید  در مورد این که آیا می‌خواهید یک پست و یا صفحه‌ای را به عنوان صفحه اصلی (یا هر صفحه) سایت خود انتخاب کنید، شروع کنید. برای اضافه کردن یک پست به سایت خود، به پنل وردپرس بروید، روی "نوشته ها" کلیک کنید و سپس "افزودن نوشته" را اضافه کنید.

 

 

وارد صفحه جدیدی میشوید ، عنوانی برای پست خود اضافه کنید، عکس‌ها را وارد کنید، فرمت را عوض کنید، و ....برای ذخیره تغییرات خود به عنوان یک پیش‌نویس یا "انتشار" کلیک کنید.اگر به دنبال اضافه کردن یک برگه به وب سایت خود هستید، در ناحیه admin، روی "برگه ها" کلیک کنید و سپس "افزودن برگه" را انتخاب کنید.اول، عنوانی را به برگه خود اضافه کنید. سپس، عکس‌ها، درج ویدیو، اضافه کردن محتوای نوشته شده و پیوندها، و چیزهای دیگر را درج کنید.برای ذخیره تغییرات خود به عنوان یک پیش‌نویس یا "انتشار" کلیک کنید.

۶. سفارشی‌ سازی سایت

روش های مختلفی برای سفارشی سازی سایت وجود دارد که در اینجا مواردی را مرور می کنیم.

اول، برگه های پویا یا داینامیک را در بخش تنظیمات و " خواندن" انتخاب کیند. اگر یک مالک کسب‌وکار هستید که ترجیح می‌دهد محتوا در یک مکان روی وب سایت شما باقی بماند، استفاده از یک صفحه ایستا را در نظر بگیرید. برای مثال، منطقی نیست که صفحه " درباره ما" حاوی مطالبی باشد که متغیر است اگر یک وبلاگ نویس هستید که ترجیح می‌دهد جدیدترین محتویات شما در بالای برگه شما ظاهر شوند، استفاده از یک صفحه پویا را در نظر بگیرید. به این ترتیب بازدید کنندگان شما به راحتی می‌توانند آخرین پست‌ها شما را پیدا کنند. در ادامه باید وارد بخش "عمومی " شوید تا عنوان سایت و معرفی کوتاه درباره سایت خود کامل کنید.

 

برای سفارشی سازی باید منو را تنظیم کنید. وارد بخش "نمایش" و قسمت "فهرست ها"شوید از اینجا می‌توانید مشخص کنید که چگونه می‌خواهید منو خود را تنظیم کنید، چه تعداد برگه ها در آن قرار دهید، چه چیزی می‌خواهید در فهرست قرار دهید.

۷. نصب افزونه

افزونه به این معنی هستند که شما گزینه‌ها و قالب هایی  را انتخاب می‌کنید.

همچنین تجربه کاربری را با کمک ویژگی‌هایی که به طور خودکار  در سایت وردپرس نیست را اضافه کنید. بیش از ۵۶،۰۰۰ افزونه موجود است، گزینه‌های زیادی برای هر نوع سایت و کاربری وجود دارد. برخی از این افزونه ها: فرم تماس  وردپرس، Yoast SEO، TablePress،  The SEO Framework، HubSpot Conversion Tools، و Pixel Caffeine.

برای شروع نصب، به قسمت "افزونه ها" بروید. برای اضافه کردن "افزودن" کلیک کنید.جستجو کنید . افزونه مورد نظرتان را انتخاب کنید و روی "نصب" کلیک کنید.

بالا