رمز خود را فراموش کرده اید ؟

نکات و ترفندهای طراحی سایت در وردپرس

چند نکته اساسی و مهم وجود دارد تا به شما کمک کند سایتی تاثیر گذار و دوست داشتنی طراحی کنید:

ما 20 تکنیک مهم را در زیر لیست کردیم که تک تک گزینه ها را بررسی میکنیم:

1.روی اصول اولیه تمرکز کنید. یک قالب را انتخاب کنید که بتوانید تجربه کاربری عالی برای مخاطبین ایجاد کنید و این قالب کسب و کار شما را کامل کند.

2-از خط فاصله (-) برای انتخاب نام نوشته ها ، برچسب ، دسته و نمونه کار و غیره... استفاده کنید. استفاده از خط فاصله به گوگل میفهماند که در این عبارت کلمات جداگانه ای وجود دارد.

شبیه عبارت زیر عمل کنید:

www.example.com/this-is-an-example

3- از چت آنلاین استفاده کنید تا برای هر نگرانی و سوالی که ممکن است پیش بیاد در دسترس باشید.در این مقاله افزونه های مناسب برای چت آنلاین را بررسی کرده ایم.

۴. از متن alt به نفع سئو سایت استفاده کنید حتما در انتخاب این متن دقت کنید چون تاثیر مستقیم بر روی سئو سایت شما و افزایش رتبه در گوگل را دارد.

۵. سایدبار خود را تاحد امکان سازماندهی کنید. مواردی که میدانید برای کاربران مهم هست و میخواهند دسترسی سریع و ساده داشته باشند را در ساید بار قرار دهید.

۶. به طور مرتب از سایت خود بکاپ بگیرید تا اگر  مشکلات فنی به وجود آمد بتوانید به طور کامل محتوای خود را بازیابی کنید.افزونه ایی مانند Snapshot Proوجود دارد که به طور خاص برای پشتیبانی از محتوای سایت استفاده می‌شود

۷. اصول SEO را یاد بگیرید تا مطمئن شوید که وب سایت شما کاملا بهینه‌سازی شده‌است تا دیده شوید.

۸. یک برگه اصلی یا به عبارتی  " خانه یا صفحه اصلی" سفارشی ایجاد کنید. وردپرس به صورت پیشفرض برای شما برگه اصلی را میسازد ولی  زمان بگذارید و برگه اصلی را طراحی کنید زیرا اولین چیزی که مشتری از کسب و کار شما میبیند برگه اصلی است.

۹. مراقب عملکرد وب سایت خود باشید و بدانید چه چیزی وجود دارد و برای visitors کار نمی‌کند. تعدادی از متصل‌شونده‌های سودمند WordPress نیز وجود دارد، همچنین نرم‌افزار گوگل Analytics برای کمک به این کار

۱۰. یک صفحه "درباره ما" را در وب سایت خود قرار دهید تا به بازدیدکنندگان خود نشان دهید که یک فرد یا کسب و کار قابل‌اعتماد هستید. "درباره ما" جز صفحات پربازدید کننده در سایت هستند (بعد از homepages)- بنابراین معرفی خودتان مهم است

.۱۱. اطمینان حاصل کنید که سایت شما ایمن است. افزونه ای مثل WP Defender وجود دارند که به شما کمک می‌کنند این کار را انجام دهید.

۱۲.  Permalinks، نشانی‌های اینترنتی دائمی هستند. مهم هستند چون تجربه کاربر را بهبود بخشیده و وب سایت تان SEO را افزایش می‌دهند.

۱۳. ایجاد یک منو سفارشی (همان طور که قبلا بررسی کردیم)تا سایتتان به راحتی در دسترس باشد.

۱۴. لیستی از گزیده پست‌های وبلاگ خود قرار دهید تا کل پست های شما را ببینید.

۱۵. وبسایت خود را به شیوه‌ای ساختار بندی کنید که برای کسب‌وکار، بازدید کنندگان و خریدار منطقی باشد. به عنوان مثال، اگر یک وبلاگ نویس هستید و اگر صاحب کسب‌وکار هستید از صفحات استفاده کنید.

۱۶. "توضیح" و "اشتراک" را از صفحات مشخص وب سایت خود حذف کنید. شما نیاز ندارید (یا می‌خواهید)یک دکمه "توضیح" یا "Share" را در صفحه "درباره ما" یا هر کدام از صفحات خدمات شما برای این موضوع انتخاب کنید.

۱۷. ریسپانسیو بودن سایت واجب است. این در حالی است که این روزها مردم در حال جستجوی اینترنت هستند،  با استفاده از تبلت ها و دیگر دستگاه‌های تلفن همراه هستند.

۱۸. زمانی که امکان تجزیه متن در صفحات وب سایت خود را دارید، از جلوه‌های تصویری استفاده کنید.

۱۹. به طور مرتب افزونه ها و وردپرس خود را به روز رسانی کنید.وردپرس به شما اطلاعیه های لازم را میفرستد.

۲۰. از شبکه های اجتماعی برای انتشار مطالب استفاده کنید.

بالا