رمز خود را فراموش کرده اید ؟

برای ایجاد یک نام برای خود در بازار رقابتی امروز, باید به مصرف کنندگان ارزشی بدهید که به سمت شما بیایند.برند شما همان کسی است که هستید. این نام، شخصیت تان، پیام‌ها و چیزهای دیگر است که برای شرکت مهم است را نشان میدهد.

نام برند شما از ابتدا به فروش و رشد شرکت کمک می‌کند. اما چطور باید انتخاب کرد؟

یک برند می‌تواند هر چیزی باشد و هر کاری که شما آن را انجام میدهد. هیچ محدودیتی وجود ندارد. با این حال، مواردی هست که باید در نظر بگیرید. اگر سعی کنید چیزی باشید که نیستید، مخاطبین شما متوجه میشود، باعث قطع ارتباط مشتری با برند شما و آسیب زدن به برند میشود.

در عوض، شما می‌خواهید یک برند را بسازید که مشتریان  وفادار به آن بمانند. و انجام این کار مستلزم دنبال کردن استراتژی مناسب از ابتدا است. در اینجا برخی موارد را بررسی میکنیم که می‌توانید به شما در انتخاب علامت تجاری مناسب برای کسب‌وکار eCommerce کمک کنید.

پیامی را داشته باشید که نشان دهد شما نسبت به مشتریان دلسوز هستید

یکی از کلیدهای انتخاب علامت تجاری درست درک آن چیزی است که مردم از شما می‌خواهند. به عنوان یک کسب‌وکار، شما برای حل یک مشکل و یا کمک به مردم و یا برای رفع نیاز مشتری، وجود دارید. برای ایجاد یک برند که با مردم در ارتباط است، باید همدردی خود را با مشکلات مشتریان نشان دهید.

برای مثال،شما سایت فروش محصولات مراقبت از پوست و مو را دارید. اولین کاری که باید انجام دهید این است که از خودتان بپرسید که مشتریان چه مشکلاتی دارند.

برای انجام این کار، ایجاد یک نقشه مشتری ایده‌آل را در نظر بگیرید. این تمرینی است که در آن تجربه روزانه مشتری کامل خود را مشخص کنید، مشکلات را مشخص کنید و آن‌ها را با راه‌حل‌هایی که برای مشکلات دارید تطبیق دهید.

برای مثال زمانی که مردم در معرض نور خورشید یا باد قرار می‌گیرند و یا در زمستان ، پوستشان  به سرعت خشک میشود.پس محتوایی با این موضوع روی سایت خود قرار دهید.

انجام این تمرین چند بار به شما کمک خواهد کرد بفهمید چه پیامی در اختیار مردم قرار خواهد گرفت. شما می‌توانید فراتر از این بگویید که شما یک شرکت محصولات مراقبت از پوست هستید، و به جای آن بگویید که شما یک شرکت پوستی هستید که به طبیعت اهمیت می‌دهد، تلاش می کنید تا برای مشتریان خود احساس بهتری ایجاد کنید به این ترتیب، شما برخی از نگرانی‌های  را که افراد در هنگام جستجوی یک برند برای خرید از آن دارند را حل میکنید و این به وفاداری و تعامل کمک می‌کند.

مطمئن شوید که یک حرفی برای گفتن وجود دارد

همانطور که قبلاً گفتیم، هدف کسب‌وکار شما حل یک مشکل یا رفع نیاز است. با این وجود مشکلاتی که در دنیای امروز وجود دارند بزرگ و پیچیده هستند. هیچ‌کس و هیچ نهادی نمی‌تواند همه آن‌ها را به تنهایی حل کند. بنابراین این وظیفه شماست که مشخص کنید نقش شما در این حوزه چیست. چگونه به حل این مشکلات کمک می‌کنید؟

شاید وظیفه شما تامین ابزاری برای کمک به آن‌ها و حل مشکل است؟ یا شاید نقش شما این است که اطلاعات را فراهم کنید و یک منبع باشید؟

بدیهی است که این اهداف نامشهود, درآمد ایجاد نمی‌کنند; بلکه محصول و خدمات شما هستند که این کار را انجام می‌دهند. اما با روشن‌شدن موقعیت شما در این حوزه, تعیین پیام بسیار آسان‌تر خواهد بود. شما فکر بهتری دارید که چرا مردم با شما درگیر می‌شوند و شما می‌توانید از این برای ایجاد پیام‌هایی استفاده کنید که رابطه شما با مشتریان را تقویت می‌کنند.

شعاری را انتخاب کنید که درست باشد

اعتبار برند برای تلاش‌های تجاری موفق ضروری است. اگر اختلافی بین آنچه که می‌گویید  و چیزی که واقعاً هستید وجود دارد، افراد متوجه میشوند و ارتباطاشان با شما قطع میشود.

زمانی که یک استراتژی برای کسب‌وکار انتخاب می‌کنید، اطمینان حاصل کنید که آن نشان‌دهنده برخی از جنبه‌های شما به عنوان یک مالک کسب‌وکار، یا کسب‌وکار شما به عنوان یک کل است.

اطمینان حاصل کنید که می‌توانید مقدار زیادی از محتوا را تولید کنید

برای موفقیت در استراتژی برندسازی شما باید مقدار زیادی محتوا تولید کنید. شما به بلاگ, ویدئو, ویدیو, تصاویر, پست‌های رسانه‌ای اجتماعی و چیزهای بسیار بیشتری نیاز دارید تا بتوانید تعداد زیادی ارتباط برقرار کنید.

دقت کنید که بتوانید محتوای ثابت و منحصر به فرد تولید کنید که پیام برند شما را تقویت می‌کند. شما نمی‌خواهید از چیزهایی فرار کنید که بگویید و شروع به تکرار کردن خودتان کنید. رفتن به موضوعات مشابه در عمق بیشتر و بیشتر، خوب است - و در واقع تشویق - اما تکرار باعث دور شدن مشتری از شما میشود. شما باید چیزی را انتخاب کنید که نه تنها مطالب کافی برای ایجاد محتوای منسجم ارائه دهد.

بالا