رمز خود را فراموش کرده اید ؟

5تا از مواردی که فروشگاه آنلاین شما باید داشته باشد

اجزای یک وب سایت فروشگاهی آنلاین شبیه به راه‌اندازی یک فروشگاه معمولی است. فروشگاه شما شامل بخش های مدیریت، فروش، سفارشات، و مالی هست.

برای طراحی یک وب سایت تجارت الکترونیک  تا از موارد ضروری که وب سایت شما باید داشته باشد را بررسی میکنیم.

۱. سازمان

یک فروشگاه کفش بدون نظم ، بدون هیچ فروشنده و راهنمایی را تصویر کنید.

حالا همان فروشگاهی را تصور کنید که تمیز، سازمان‌یافته و کارکنان فروش دوستانه در دسترس هستند پاسخ سوالات شما را میدهند.

شما احتمالاً هر دو نوع فروشگاه را تجربه کرده‌اید و احتمالاً از دومی خریدار میکنید.

فروشگاه eCommerce شما باید مشابه مغازه دوم عمل کند. اولین برداشت از سایت شما به طور مستقیم به طراحی آن نسبت داده خواهد شد، بنابراین دقت کنید که وب سایت تان کاربری راحتی داشته باشد، پاسخگو به سوالات باشید و این تصور را ایجاد کند که شرکتی که محصولات را می‌فروشد به مشتریان خود اهمیت می‌دهد.

۲. انتخاب ساده محصول

اکثر سایت‌های eCommerce محصولات بسیاری دارند که سعی می‌کنند تا توجه مشتری را به آن جلب کنند. اما داشتن محصولات زیاد و یا انتخاب های زیاد از یک محصول برای موفقیت لازم نیست، و در حقیقت داشتن یک انتخاب محدود از محصولات می‌تواند به مشتریان اجازه دهد تا آنچه را که آن‌ها به دنبال آن هستند را پیدا کنند و تعداد کلیک را کاهش دهند.

جستجو را در وب سایت خود فعال کنید تا مشتریان بتوانند به سرعت صفحات مورد نظر خودشان هدایت شوند که آن‌ها بدون بررسی کامل سایت تان به هدفشان برسند.

دوم، شما باید به کاربران خود اجازه دهید تا با برند، محصول از طریق سایت شما دسته‌بندی شوند. اگر می‌توانید هر دو گزینه را برای کمک به کاربران برای پیدا کردن راه خود در صفحات محصول که واقعاً می‌خواهند، اجرا کنید.

۳. صفحات محصولات جامع

هرچه اطلاعات بیشتری در مورد محصول خود داشته باشید، بهتر است.

وبسایت Zappos یکی از بهترین سایت فروشگاهی است؛ پاسخ‌های کاربران را هم به صورت بصری و هم بهتر از هر کدام از رقبای خود ارایه می‌کنند. در یک صفحه محصول Zappos، موارد زیر را خواهید یافت:

 • انتخاب رنگ سریع و selectors اندازه
 • قیمت
 • محصول به طور برجسته در وسط صفحه نمایش داده می‌شود
 • تصاویر اضافی از زوایای مختلف، همه با قابلیت زوم
 • انواع فروش اصلی محصول
 • روش برای به اشتراک گذاشتن محصول در رسانه‌های اجتماعی
 • موارد مشابه برای محصول
 • " بررسی تناسب " (که در آن مشتریان میزان تناسب محصول را ارزیابی می‌کنند)
 • سوالات مشتریان (و پاسخ) در مورد محصول
 • مرور مشتری
 • یک گالری عکس از تصاویر محصول که مشتریان آپلود کرده‌اند

مانند Zappos، سوالاتی را که فکر می‌کنید مردم درباره محصول شما داشته باشند را پیش‌بینی کنید - و سپس آن‌ها را در صفحه محصول پاسخ دهید.

۴. فرآیند Checkout ساده

آیا هزینه‌های حمل و نقل شما خیلی بالا است؟ آیا انواع خاصی از پرداخت را قبول نمی‌کنید؟ آیا برای ایجاد یک حساب کاربری قبل از قرار دادن سفارش به کاربران نیاز دارید؟

هیچ مشتری دوست ندارد از هزینه‌های حمل و نقل بالا پس از اینکه آن‌ها فکر می‌کنند معامله خوبی کرده است، شگفت‌زده کند. برای حذف هر گونه سورپرایز، هزینه‌های حمل و نقل در صفحه محصول را قرار دهید - یا شامل قیمت حمل و نقل در هزینه محصول تان و ارسال کالا را آزاد کنید. دوم، پرداخت‌ها مانند PayPal و حتی سفارشات چک یا پول.

در نهایت تعداد حلقه‌ها را محدود کنید که کاربران شما باید برای کامل کردن یک فروش از آن‌ها بپرند. اگر می‌خواهید کاربران یک حساب ایجاد کنند، برایشان یک چیز ارزشمند قرار دهید.

۵. اظهارنامه پست الکترونیکی پس از فروش

اکثر مردم انتظار یک تاییدیه ایمیل با دریافت، شماره سفارش، محتوای سفارش و یک ایمیل، شماره‌تلفن و ارتباط رسانه‌های اجتماعی برای تماس با کسب‌وکار شما را دارند. پس حتما ایمیل ارسال کنید.

بالا