رمز خود را فراموش کرده اید ؟

بازاریابی عصبی چیست؟

علمی است که به بررسی عملکرد مغز در تصمیم گیری برای خرید میپردازد. علم بازاریابی عصبی جز علم های نوین است.در این مقاله قصدم دارم نکات مهمی که برای سایت باید رعایت کنیم تا طبق علم بازاریابی عصبی باشد بپردازیم.

 

1-درخواست‌های ابتدایی

طبق آزمایشات نوروساینس باید در ابتدا از افراد درخواست های کوچک داشته باشیم برای مثال اگر بخواهم فرد عضو سایت ما شود نباید فرمی در مقابلش باشه که تمام اطلاعات مشتری را بگیرید بهترین روش این است در ابتدا فقط با یک ایمیل و رمز ثبت نام کند. متوجه میشوید که تعداد ثبت نام در سایت شما افزایش مییابد  و در ادامه برای تکمیل اطلاعات ثبت نامی امتیاز قرار دهید و مابقی اطلاعات مورد نیاز را دریافت کنید.

همین طور برای افزایش فروش محصولات سایت کافی است از اعضا درخواست کوچک و معقولی داشته باشید. مثلاً ایمیلی به اعضا بفرستید و از آن‌ها بخواهید یک کاتالوگ یا بروشور رایگان دانلود کنند. سپس چند روز بعد درخواست بزرگ‌تر یا درخواست خرید را مطرح کنید. تعداد خریدها افزایش خواهد یافت. حالت ایده‌آل آن است که چندین درخواست کوچک متوالی داشته باشید و سپس درخواست اصلی را مطرح کنید.

2-انتخاب عکس‌های سایت

انتخاب درست عکس تاثیر زیادی بر روی مخاطبان سایت دارد و با چند تا عکس میتوانید اعتماد مشتریان را جلب یا صلب کنید.در مقاله قبلی 3 بخش مغز را بررسی کردیم و دریاقتیم مغز قدیم به شدت تحت تاثیر تصاویر است. "تشابه " به شدت روی مغز قدیم تاثیر میگذارد و باید به این نکته خیلی زیاد توجه کرد و حتما عکسی را انتخاب کنید که با کار ، همایش ، محتوا شما تشابه داشته باشد مثلا اگر محصولی ایرانی دارید حتما از تصاویر  افرادی استفاده کنید که ظاهری ایرانی دارند تاثیر روی مخاطب داشته باشد و جلب اعتماد کنید

در سایت از عکس‌هایی استفاده کنید که با شرایط واقعی بازدیدکننده تشابه دارد و تا حد امکان از عکس‌های خارجی استفاده نکنید. عکسی که با دوربین خودتان و باکیفیتی معمولی تهیه شده باشد بسیار ارزشمندتر از عکسی غیرواقعی و باکیفیت است!

۳- نظرات دیگران

مغز انسان دوست دارد محصولی را بخرد که دیگران تهیه کرده اند به همین دلیل گزینه پربازدید ترین در سایت های بزرکی مثل دیجی کالا جز اولین گزینه ها است. تصمیمات افراد به شدت تحت تاثیر بقیه افراد است حتما بخش دیدگاه را برای تمامی محصولات و محتوای سایت خود فعال کنید  یا میتوانید تعداد بازدید از محتوا های خود را در معرض نمایش قرار دهید.

 

بالا