رمز خود را فراموش کرده اید ؟

بهینه سازی عکس های سایت

از ویژگی "alt" استفاده کنید.وقتی از alt استفاده میکنید اگر به هر دلیلی عکس شما نشان داده نشود متن که در alt نوشته اید نشان داده میشود.

اگر از تصویر برای لینک دادن استفاده میکنید حتما متن Alt  را پر کنید زیرا این متن مثل متن لینک های متنی رفتار میکند ولی ما استفاده زیاد از تصاویر برای لینک دادن را توصیه نمیکنیم زیرا لینک های متنی بهتر هستند.  پر کردن متن Alt باعث بهینه سازی نام فایل های تصویری میشود و جستجو گوگل را در بین تصاویر شما راحتتر میکند و گوگل بهتر میتواند لینک عکس را درک کند

  • نام فایلهای تصاویر را مختصر اما توصیفی و متن Alt قرار دهید
  • از نام فایل های عمومی مانند "image1.jpg"، "pic.gif"، "1.jpg" استفاده نکنید
  • نام های طولانی انتخاب نکنید
  • از فرمت های تصویری استاندارد استفاده کنید
    استفاده از انواع فایل های پشتیبانی شده - اکثر مرورگرها از فرمت های تصویر JPEG، GIF، PNG، BMP و WebP پشتیبانی می کنند.
  • سایت خود را برای موبایل آماده کنید
    جهان امروز، جهان تلفن همراه است. اکثر افراد در Google با استفاده از  تلفن همراه جستجو می کنند. نسخه دسکتاپ سایت ممکن است برای مشاهده و استفاده در تلفن همراه دشوار باشد. در نتیجه، داشتن یک سایت آماده برای نمایش مناسب درموبایل برای شما حیاتی است. در اواخر سال 2016، گوگل آزمایشهایی را آغاز کرده است تا نمایش سایت در  تلفن همراه را بررسی و رتبه بندی کند.

یک استراژی برای نمایش سایتتان در موبایل در نظر بگیرید

چندین روش برای طراحی نمایش سایت در موبایل وجود دارد که گوگل از آنها پیشتیبانی می کند:

Responsive web design(توصیه شده)

Dynamic serving

Separate URLs

وقتی که طراحی سایتتان برای نمایش در موبایل تمام شد میتوانید با   Google's Mobile-friendly test تست کنید که مشکلی نداشته باشد و مطابق با معیارهای گوگل است یا خیر؟

نکات کلیدی که باید توجه داشته باشید:

اگر یک سایت جداگانه برای موبایل دارید (یا یک صفحه معادل که برای تلفن همراه طراحی شده است) به Google معرفی کنید. اینکار به Google کمک میکند تا محتوای شما را در نتایج جستجوی افرادی که با موبایل جستجو میکند قرار دهد.
اگر از Responsive Web Design  در طراحی خود استفاده کرده اید، ازتگ  meta name="viewport" استفاده کنید تا مرورگر نحوه تنظیم محتوای را متوجه شود.
منابع را در دسترس گوگل قرار دهید مسدود کردن منابع صفحه می تواند یک تصویر ناقص از وب سایت شما را به گوگل نشان دهد. این اغلب زمانی اتفاق می افتد که فایل robots.txt شما دسترسی به برخی یا همه منابع صفحه شما را مسدود کند. اگر Googlebot دسترسی به منابع صفحه ای مانند CSS، جاوا اسکریپت یا تصاویر را نداشته باشد، ممکن است تشخیص ندهیم که برای نمایش و کار با مرورگر تلفن همراه ساخته شده است. به عبارت دیگر، ما ممکن است تشخیص ندهیم که صفحه "قابل استفاده برای تلفن همراه" است و بنابراین برای کاربران تلفن همراه مناسب نیست.
اجتناب از اشتباهات رایج که بازدیدکنندگان با موبایل را از سایت شما خارج میکند، مانند فیلم های غیر قابل پخش

  • ارائه قابلیت کامل در همه دستگاه ها. کاربران تلفن همراه از قابلیت های مشابه مانند نظر دادن و چک کردن - و محتوای در تلفن همراه و همچنین در همه دستگاه های دیگر که وب سایت شما پشتیبانی می کند، انتظار دارند. علاوه بر محتوای متنی، اطمینان حاصل کنید که تمام تصاویر و فیلم های مهم در دستگاه های تلفن همراه در دسترس هستند.
بالا