رمز خود را فراموش کرده اید ؟

12 روش برای بهبود SEO سایت وردپرسی

راهنمای زیر به شما ۱۲ روش ارائه می‌کند که می‌توانید به طور چشمگیری SEO سایت خود را بهبود بخشید، ترافیک خود را افزایش داده، تا بتوانید بازدیدکنندگان و مشتریان بیشتری را به دست آورید.

۱. تنظیمات WordPress را بررسی کنید.

تنظیمات  WordPress بررسی کنید. وردپرس تنظیماتی دارد که به شما اجازه می‌دهد تا وب سایت خود را از موتورهای جستجو پنهان کنید. این گزینه زمانی مفید است که در حال بازسازی سایت هستید و نمیخواهید در دسترس کاربران باشید.

این گزینه در داشبورد تحت عنوان "تنظیمات" و "خواندن" یافت می‌شود.حتما مجددا بررسی کنید که تیک گزینه بردارید وگرنه seo سایت شما غیرفعال میشود.

۲. Permalinks را تغییر دهید

یک permalinks انتخاب کنید URL یا لینک مشخص برای پست،برگه ها یا وبلاگ برای سایتتان قرار دهید.permalinks باید به طور مشخص و واضح انتخاب کنید تا مخاطب شما بداند روی چه چیزی کلیک میکند ما به شما پیشنهاد میکنیم که روی گزینه "نام نوشته"قرار دهید پیوند یکتا (premalinks) باید تجربه کاربری را بهتر کند

به عنوان مثال:

www.mysite.com/gluten-free-recipes.

برای تغییر پیوند یکتا باید وارد داشتبورد وردپرس شوید قسمت تنظیمان بخش پیوند های یکتا را انتخاب کنید

وقتی کارتان تمام شد، روی "ذخیره تغییرات" کلیک کنید.

۳. از برچسب‌ها و دسته‌ها استفاده کنید.

برچسب‌ها و دسته‌ها به شما این امکان را می‌دهد که صفحات وب سایت خود را به گروه‌های خاص و وسیع تقسیم کنید. که باعث بهبود SEO می‌شود، چون به موتورهای جستجو اجازه می‌دهد تا ساختار و محتوای وب سایت شما را درک کنند.

برچسب‌ها و دسته ها  تجربه کاربری را بهتر میکند زیرا به بازدیدکنندگان برای یافتن سریع محتوایی که آن‌ها به دنبال آن هستند کمک میکند و مدیریت سایتتان را راحت میکند.

برچسب‌ها

برچسب‌ها مثل کلمات کلیدی هستند که می‌توانید برای توصیف آن چه که یک برگه یا یک پست در مورد آن است، استفاده کنید.

برای اضافه کردن برچسب جدید یا دیدن برچسب‌های فعلی تان، به داشتبورد وردپرس  بروید و روی "نوشته ها"  و "برچسب‌ها" کلیک کنید.

شما می‌توانید برچسب‌های فعلی یا "اضافه کردن برچسب جدید" را در اینجا ببینید.

دسته ها

دسته ها برای گروه بندی برگه ها و یا نوشته های شما استفاده میشود.برای ایجاد یک دسته، به تنظیمات وردپرس خود بروید و روی "نوشته ها" کلیک کنید. بخش "دسته ها" را انتخاب کنید که هم میتوانید دسته های قبلی را ببیند و یا دسته جدیدی ایجاد کنید.

۴. یک افزونه برای Seo انتخاب کنید

ده ها هزار افزونه برای seo وجود دارد که با وصل شدن به منبع وردپرس میتوایند از آن ها استفاده کنید.افزونه هایی seo مانند : Yoast Seo ،SmartCrawl Pro ، All In One SEO Pack و... جز بهترین انتخاب ها برای Seo هستند که در ساخت XML SiteMap به شما کمک میکنند.برچسب ، دسته ، عنوان ها را دست انتخاب کنید و با استفاده از این افزونه ها میتوانید بررسی کنید که مشکلی نداشته باشد

افزونه مورد نظر را دانلود کرده و نصب کنید تا فورا فرآیند SEO را بهبود بخشد.

۵. از Sitemaps XML استفاده کنید

یک فایل XML یک فایل کد در سرور وب شما است که شامل همه برگه های سایت شما را می‌شود. sitemaps برای کمک به موتورهای جستجوی ، ارزیابی، و رتبه‌بندی محتوا در سایت شما مورد استفاده قرار می‌گیرند.

اگر شما دانش کدگذاری دارید و می‌خواهید به طور دستی sitemap XML را ایجاد کنید، ساده‌ترین گزینه نصب یک متصل شونده SEO است، مانند Yoast SEO،مانند Sitemaps XML، که sitemaps را برای شما به طور خودکار ایجاد می‌کند.

۶. لینک های داخلی در سایت شما

برای بهبود seo باید قدرت سایت را افزایش دهیم.یکی از راه های اصلی بهبود seo و کمک به موتورهای جستجو لینک داخلی بین برگه ها ، نوشته ، محتواها و.. است

برای لینک دادن باید کلمه مورد نظرتان را انتخاب کنید روی نوار ابزار بالا گزینه درج لینک انتخاب کنید و اینک مورد نظر خود را در کادر وارد کنید هنگامی که کلمه لینک دار شود آبی رنگ میشود.

۷. تصاویر خود را بهینه سازی کنید

شما می‌توانید همه چیز را در سایت وردپرس  از جمله تصاویر بهینه‌سازی کنید. برای بهینه‌سازی تصاویر، از خاصیت " Alt " (متن جایگزین) استفاده کنید. موتورهای جستجو " Alt " را می‌خوانند ،تا سایت شما را رتبه‌بندی کنند و مشخص کنند که آیا تصاویر شما اطلاعات مورد جستجو برای کاربران را دارند یا نه.

ساده‌ترین راه برای اضافه کردن "Alt " به تصاویرتان از طریق یک افزونه SEO است.

شما باید توضیحات مربوط به تصویر را در "Alt" وارد کنید از خط فاصله برای جدا کردن کلمات استفاده کنید این کار به موتورهای جستجو میفهمانند که شما از چندین کلمه برای توصیف تصویرتان استفاده کرده اید.

۸. از SSL استفاده کنید

SSL  یا  Secure Sockets Layer یک استاندارد امنیتی  است که اطلاعات را بین مرورگر و سرور به صورت رمز ارسال میکند و اطلاعات بازدیدکنندگان شما ایمن باقی می ماند

به عنوان مثال، اگر کسی فرم سفارش کالا را تکمیل کرده و تمام اطلاعات کارت اعتباری را وارد کند، SSL  باعث میشود که اطلاعات توسط یک هکر در طول مسیر متوقف نشود.

SSL در SEO تاثیر دارد زیرا موتور های جستجو مثل گوگل به ارتباط امن اهمیت میدهند و باعث ارتقا رتبه شما میشود

میتوانید از افزونه هایی SSL استفاده کنید

۹. استفاده از لینک های بیرونی Nofollow

زمانی که شما از درون به صفحات سایت خود لینک می‌دهید، به سایتتان اعتبار می‌دهید. زمانی که شما به منابع خود و یا بخش‌های دیگر محتوی لینک می‌دهید، شما فکر می‌کنید که بازدیدکنندگان شما باید بخوانند و یا تجربه کنند، شما هم به آن‌ها کمک می‌کنید که قدرت را به دست آورند و یا به آن‌ها "عصاره پیوند" بدهند. بنابراین می‌توانید بگویید که ارتباط خارجی یک چیز خوب برای SEO است، اما SEO این صفحات را که در وب سایت خود ذکر کرده‌اید را بهبود می‌بخشد.

زمانی که شما از درون به صفحات سایت خود لینک می‌دهید، به سایتتان اعتبار می‌دهید.ولی اگر لینک های خارجی به سایت خود دهید شما به آن سایت ها کمک میکنید تا اعتبار به دست آورد که در SEO تاثیر دارد

این لینک ها از اسپم شدن محتوای سایت شما جلوگیری می‌کنند و اجازه نمیدهند تا موتور های جستجو این نوع لینک ها را دنبال کنند به همین دلیل تنها رتبه سایت شما ارتقا پیدا میکند.

شما می‌توانید به طور دستی یک لینک Nofollow به سایت را اضافه کنید یا با استفاده از تنظیمات لینک ها را Nofollow  قرار دهید.

همچنین تعدادی زیادی افزونه برای Nofollow  قرار دادن لینک ها در منبع وردپرس وجود دارد.

۱۰. مدیریت امنیت سایت

درباره گواهی SSL توضیح دادیم، موتورهای جستجو عاشق سایت‌های ایمن هستند.شما میتوانید افزونه iThemes  را نصب کنید تا از سایت شما حفاظت کند

۱۱. کامنت ها را کنترل کنید

نظرات در مورد پست‌ها یک راه عالی برای افزایش تعامل در سایت شما هستند. تعامل معمولا به معنای ترافیک بیشتر، به اشتراک گذاری لینک و در نتیجه بهبود SEO است. با این حال،  وجود اسپم در کامنت ها می‌تواند SEO و رتبه‌بندی شما را خراب کند. به همین دلیل است که باید اطمینان حاصل کنید که تنها نظرات واقعی از افراد را دریافت می‌کنید.

افزونه هایی مانند : All In One WordPress Security & Firewall، Spam Protection, Anti Spam, Firewall by CleanTalk کامنت ها را کنترل کرده و نظرات اسپم را بلاک میکنند

12-انتخاب کنید با www یا بدون www

دو روش اصلی برای دسترسی به وب سایت‌ها از طریق نشانی اینترنتی وجود دارد با www یا بدون www

موتورهای جستجو این دو دامنه را کاملا جدا از هم میدانند بحث انتخاب بین بد یا خوب نیست بلکه فقط یک انتخاب است و بر روی SEOتاثیر ندارد.

برای ثبت ادرس سایتتان وارد پنل وردپرس شوید و در قسمت تنظیمات عمومی نشانی مورد نظرتان را وارد کنید.

 

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بالا