رمز خود را فراموش کرده اید ؟

اگر محصولات فیزیکی را در فروشگاه خود می‌فروشید، پس باید کمی درباره حمل و نقل یاد بگیرید.

اگر شما تنها شروع به استفاده از WooCommerce می‌کنید، ممکن است با انواع مختلف روش‌های حمل و نقل و همه اصطلاحات  در آنجا کمی گیج شده باشید.

بنابراین در این پست وبلاگ ما می‌خواهیم این چیزها را برای شما روشن کنیم. امیدوارم کمک کند!

روش‌های حمل و نقل

می‌توانید از سه روش مختلف استفاده کنید: نرخ‌های ثابت , رایگان و حمل آزاد.

اگر می‌خواهید هزینه ارسال کالا را براساس تعداد آیتم‌های موجود در سبد یا درصد کل هزینه سفارش خود ارسال کنید، می‌توانید ارسال نرخ ثابت را انجام دهید.

ارسال رایگان, حمل و نقل رایگان برای مشتریان شما را فراهم می‌کند. ارائه خدمات رایگان می‌تواند راه بسیار موثری برای خرید بیشتر مشتریان تان باشد; به عنوان مثال, شما می‌توانید تنها زمانی که مقدار معینی را خرید می‌کنند, ارسال رایگان را به مشتریان ارائه کنید. همچنین می‌توانید به مشتریان خود ارسال رایگان با استفاده از کوپن بدهید. یا می‌توانید تنها با مقدار سفارش مشخصی به اضافه یک کوپن ارسال کنید.

وانت محلی به مشتریان شما اجازه می‌دهد تا خودشان سفارش بدهند، تا زمانی که در منطقه‌ای واقع شده‌اند که در آن امکان وجود دارد.

اگر می‌خواهید براساس چیزهایی مانند وزن محصول، ترتیب کل، مقصد کشتیرانی و یا تعداد سفارش هزینه کنید، باید یک امتداد را مثل حمل و نقل جدول نصب کنید. با استفاده از کنترل نرخ جدول، شما می‌توانید قوانین و هزینه‌های خود را به منظور ایجاد نرخ‌های حمل و نقل که می‌خواهید، اضافه کنید.

خط پایین؟ روش‌های حمل و نقل خارج از کادر نسبتاً گسترده هستند … اما اگر می‌خواهید دقیق‌تر شوید، ممکن است لازم باشد که یک پسوند را نصب کنید.

ترتیب سفارش

برای فروش در سایت تان، باید یک درگاه پرداخت ایجاد کنید. یک درگاه پرداخت یک متصل شونده است که به مشتریان شما اجازه می‌دهد تا با استفاده از یک سیستم پرداخت، مانند PayPal یا Stripe پول پرداخت کنند.

بعد از اینکه مشتریان شما یک خرید در سایت انجام می‌دهند، یک وضعیت سفارش از درگاه پرداخت دریافت خواهید کرد. برخی از اصطلاحات می‌توانند کمی گیج‌کننده باشند، بنابراین اجازه دهید دقیقاً مشخص کنیم که کدام وضعیت چه معنی میدهد.

در مورد نگهداری: موجودی پایین است اما پرداخت هنوز تایید نشده است.

زمانی که این را خواهید دید: معمولاً زمانی رخ می‌دهد که شما باید به طور دستی پول را تایید کنید، مانند زمانی که مشتریان از طریق انتقال یا چک بانکی پول پرداخت می‌کنند. اگر درگاه پرداخت را به جای "ثبت" به جای "ذخیره" تنظیم کنید، آنگاه خواهید دید که سفارش "در انبار" است و باید به صورت دستی وضعیت "پردازش" را تغییر دهد.

معلق: سفارش دریافت شده‌است اما خریدار هنوز پول پرداخت‌ نکرده است.

هنگامی که شما این را خواهید دید: اگر درگاه پرداخت شما وضعیت سفارش را به "شکست" یا "پردازش" تنظیم نکند (که به این معنی است که پرداخت موفقیت‌آمیز بوده‌است)، این وضعیت اغلب به دلیل "misconfiguration شدن URL های پرداخت یا یک تعارض متصل شونده" است.

پردازش: فهرست پایین است و پرداخت دریافت شده‌است؛ سفارش انتظار برآورده شدن (مرحله بعدی کشتی) است.

زمانی که این را خواهید دید: اگر سفارش شما دیجیتالی یا قابل دانلود نباشد و پرداخت موفقیت‌آمیز باشد، پس خواهید دید که "پردازش" است به عبارت دیگر … موفقیت!

انجام‌شده: ترتیب تکمیل شده‌است و کامل است؛ لازم نیست کار دیگری انجام دهید.

زمانی که این را خواهید دید: تنها بعد از ارسال سفارش به مشتری، وضعیت "کامل" خواهد شد.

شکست خورد: پرداخت شکست خورد و یا رد شد

هنگامی که این را خواهید دید: اگر سفارش قبل از روند پرداخت رها شده باشد، خواهید دید که اگر پنجره "ذخیره" منقضی شده یا به همان دلیل "معلق" (به دلیل "misconfiguration شدن URL های پرداخت" یا یک تعارض متصل شونده)، این وضعیت را خواهید دید.

بالا