رمز خود را فراموش کرده اید ؟

6 راه برای Copy Editor

 

Copy Editing  یک مهارت ضروری برای بازاریابی دیجیتالی مدرن است ولی این روش معمولا فراموش میشود.ویرایش شامل خواندن و تکنیک های دیگر برای شکل دادن و بهبود بخشیدن به یک محتوای متنی است.

چند تکنیک در این مقاله آورده شده تا بتوانید با استفاده از آن به خوبی ویرایش کنید :

1-دستور زبان چک کنید:

ویرایش میتواند وقت گیر باشد ولی از ابزارهایی مثل Grammarly برای ویرایش دستور زبان استفاده کنید تا هرگونه خطا را تصحیح کند.

2-خود را جای مخاطب قرار دهید

هر بار متنی را مینویسید یا ویرایش می کنید باید نیازها و انتظارات مخاطب در ذهن شما باشد  همانطور که در حال نوشتن هستید این سوالات را از خود بپرسید:

-آیا این مطب اطلاعاتی که مخاطب دنبالش می گردد به او میدهد؟

-آیا این موضوع مخاطب را به سمت هدفی که در ذهن دارد هدایت می کند؟

3-جزئیات را بررسی کنید:

خارج از بازاریابی دیجیتال Copy Editor  فردی است که در فرآیند ویرایش کتاب دخیل بوده است. طبق گفته ویراستاران بخشی از کار آن ها بررسی تناقضات در متن است و اطمینان حاصل می کنند که تمام اطلاعاتی که هست با یکدیگر سازگار باشند.

4-از ساده سازی نترسید:

استفاده از جملات پیچیده بسیار ساده است ولی تاثیرگزاری روی مخاطب کم است.ما باید در هنگام ویرایش ، بی رحم باشیم هر چیزی که لازم نیست حذف کنیم متن را مختصر و مفید و ساده نگه دارید و ساده ترین کلمه را به جای یک جمله یا پاراگراف قرار دهید.

5-لحن صدا

هر برند و نویسنده لحن صدا دارد. ایجاد یک تصویر سازگار با برند شما نیاز به نوشتن با لحن دارد. زمانی که یک متن را ویرایش می کنید دقت کنید که حتما لحن شما در آن وجود داشته باشد.این لحن برای شرکت ها متفاوت است.

6-زمان

هیچ قانون مشخصی برای اینکه چه مقدار زمانی برای ویرایش صرف کنید وجود ندارد به طور کلی بسته به نوع متن و موضوع و هدف شما زمان متفاوت است سپری کردن زمان بیشتری برای ویرایش نتیجه نهایی بهتری به شما می دهد شما باید هر جمله را بخوانید و درک کنید نه اینکه فقط به آن نگاه کنید و انتظارات مخاطبین رفع کنید. در نهایت شما باید زمان لازم برای انجام هر تحقیقی اضافی را که ممکن است مورد نیاز باشد انجام دهید و تغییراتی را ایجاد کنید.

بالا